کباب ,کنيم ,گوشت ,گذاريم ,پياز ,مايه ,پياز رنده ,روغن زيتون ,قطعات ديگر

آموزش و نحوه درست کردن کباب برگ

آموزش و نحوه درست کردن کباب برگ

آشپزي

مواد لازم

گوشت راسته پاک کرده              يک کيلو و نيم
پياز                                         دو سه عدد
روغن زيتون                              يک استکان
فلفل                                       به مقدار کم

طرز تهيه

کباب برگ را مي توانيم به هر اندازه که ميل داريم پهن کنيم به اين ترتيب که راسته را روي تخته مي گذاريم به اندازه اي که ميل داريم پهناي کباب بشود يک قطعه جدا مي کنيم مثلا پهنا چهار انگشت و آن قطعه را پهلوي قطعات ديگر گوشت مي گذاريم قطعات ديگر را مي بريم( با اين عمل پهناي تمام گوشتها به يک اندازه مي شود) بعد گوشت را به قطر نيم سانتيمتر ورقه ورقه مي کنيم و آماده مي گذاريم.
پياز را نرم رنده مي کنيم و روغن زيتون و فلفل را با پياز رنده شده مخلوط مي کنيم و گوشت را در اين مايه مي خوابانيم و مي گذاريم يک شب بماند.
بعد از 24 ساعت گوشت ها را به سيخ کشيده و کمي روي آن را با کارد مي کوبيم و روي حرارت ملايم کباب مي کنيم و گاهي سيخهاي کباب را بر مي گردانيم کباب بايد در عين پختگي زياد خشک نشود و آبدار باشد .
کبابها را در ديس مي کشيم و روي آنها را کمي نمک مي پاشيم و کمي هم کره روي آن مي گذاريم و اطراف آنرا با پياز خلال کرده و جعفري تزيين مي کنيم .
کباب برگ را نبايد هيچ وقت لاي نان قرار داد زيرا آب کباب به خورد نان مي رود و خشک مي شود. در صورتيکه بخواهيم از گردهاي نرم کننده مخصوص گوشت استفاده کنيم براي هر کيلو گوشت يک قاشق مربا خوري از گرد نرم کننده را با پياز رنده شده مخلوط مي کنيم و نيم ساعت قبل از کباب کردن گوشت را در اين مايه مي خوابانيم. مي شود بدون روغن زيتون هم گوشت کباب را آماده کرد و در مايه از يک قاشق چايخوري زعفران سائيده استفاده نمود.
کباب برگ را با چلو و گوجه فرنگي کباب شده سرو مي نمايند.

کباب


اس ام اس عاشقانه منبع اصلی مطلب : اس ام اس عاشقانه
برچسب ها : کباب ,کنيم ,گوشت ,گذاريم ,پياز ,مايه ,پياز رنده ,روغن زيتون ,قطعات ديگر
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سایت : کباب برگ